Kaip pasikeisti vairuotojo pažymėjimą?

25.08.2023

Kaip pasikeisti vairuotojo pažymėjimą?

Norint sėkmingai atnaujinti vairuotojo pažymėjimą, svarbu gerai pasiruošti ir žinoti visas reikiamas procedūras bei dokumentus. Šiame gide mes pateiksime išsamią informaciją ir patarimus, kaip šį procesą vykdyti sklandžiai ir be nesklandumų.

Pažymėjimo atnaujinimas

Vairuotojo pažymėjimo pakeisti galite dviem būdais: internetu arba aplankę bet kurį "Regitros" padalinį.

Vairuotojo pažymėjimo keitimo užsakymą galite pateikti elektroniniu būdu, o pažymėjimą gauti tiesiai į namus, paštomatą arba jį pasiimti "Regitros" padalinyje.

Vairuotojo pažymėjimo atnaujinimo procesas gali skirtis priklausomai nuo skirtingų situacijų ir asmens aplinkybių. Štai kelios pagrindinės situacijos, kuriomis gali prireikti atnaujinti pažymėjimą:

Galiojimo laiko pasibaigimas

Dažniausias atvejis, kai reikia atnaujinti vairuotojo pažymėjimą, yra galiojimo laiko pasibaigimas. Vairuotojo pažymėjimas turi nustatytą galiojimo laiką, kuris turi būti laiku pratęstas, kad galėtumėte teisėtai vairuoti.

Pavardės ar asmens duomenų keitimas

Pasikeitus asmens pavardės dalims ar kitam identifikacijos duomenų elementui, vairuotojo pažymėjimas taip pat turi būti atnaujintas atspindint šias naujas informacijas.

Pažymėjimo sugadinimas ar praradimas

Gali atsitikti, kad jūsų vairuotojo pažymėjimas yra sugadintas arba prarastas. Tokiu atveju jums taip pat prireiks atnaujinti pažymėjimą, kad galėtumėte tęsti saugų vairavimą.

Dokumentai, reikalingi keičiant teises

Kadangi šis procesas yra gana formalių dokumentų renginys, būtina surinkti visas reikiamas bylas ir dokumentus iš anksto. Tai apima asmens tapatybės dokumentus, pavyzdžiui, asmens tapatybės kortelę arba paso kopiją, ankstesnį vairuotojo pažymėjimą, sveikatos pažymėjimą ir kitus reikiamus dokumentus. Be to, reikia užpildyti tam tikras paraiškos formas, kurias galima gauti Regitros skyriuose arba parsisiųsti iš oficialios interneto svetainės.

Pasibaigusios vairuotojo pažymėjimo keitimas

Jei vairuotojo pažymėjimas pasibaigė, būtina jį nedelsiant pakeisti. Tokiu atveju, procedūra yra panaši į paprasto vairuotojo pažymėjimo keitimą. Tačiau, pasibaigus teisėms, gali prireikti papildomų dokumentų, kurie patvirtintų jūsų teisėtą gyvenimą Lietuvoje.

Užsienyje gyvenančiųjų teisių keitimas

Gyvenant užsienyje ir turint užsienyje išduotą vairuotojo pažymėjimą, galite prašyti jo pakeitimo į Lietuvos vairuotojo pažymėjimą. Tai taip pat galite padaryti Regitros skyriuose. Tam gali prireikti pateikti notaro patvirtintą teisės vertimą į lietuvių kalbą.

Vairuotojo pažymėjimo keitimo kaina

Vairuotojo pažymėjimo keitimo kaina gali skirtis priklausomai nuo pasirinktos keitimo paslaugos. Jei norite gauti naują pažymėjimą per 10 darbo dienų, tai kainuos 14,19 eurų. Už 3 darbo dienas pažymėjimą gausite už 22,88 eurų, o už 1 darbo dieną – už 37,36 eurų.

Galų gale, norime paminėti, kad norint įsigyti automobilį, galite pasinaudoti lizingo arba vartojimo paskolos paslaugomis iš UAB „Primero Finance“ kompanijos. Čia galite gauti finansavimą perkant naudotus automobilius iki 15 000 eurų sumai ir pasirinkti grąžinimo laikotarpį iki 7 metų.

Related articles

5 geriausi automobiliai iki 5000 eurų

27.09.2023